Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi
Cafer Lale

Bankacılık kariyerine 1987 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Dış İşler Müdürlüğü’nde memur olarak başlayan Cafer Lale, 2011 yılında emekli olarak Türkiye İş Bankası’ndan ayrılmıştır. Türkiye İş Bankası’nda çalıştığı dönemde, Fon Yönetimi Müdürlüğü’nde II.Müdür, Müdür Yardımcısı ve Grup Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2004-2011 yılları arasında bankanın en büyük şubelerinde Müdürlük görevini sürdürmüştür.

Nakit Hareketleri, TL ve YP Ödeme Sistemleri, Döviz ve Efektif İşlemleri, TL ve YP Pozisyon Yönetimi, Bankalar Arası İşlemler, Uluslararası Bankacılık İşlemleri konularında yöneticilik yapan Cafer Lale, bankacılık kariyeri boyunca Kambiyo, Mali analiz, İstihbarat ve Kredi ağırlıklı olmak üzere kişisel gelişim, yöneticilik yetenekleri, personel yönetimi, performans yönetimi gibi konularda eğitim ve kursa katılmıştır. 1994 yılında Türkiye İş Bankası Londra şubesinde 6 ay süreli Uluslararası Bankacılık stajı ve 1999 yılında Citibank Londra ile Citibank İrlanda’da 15 günlük Uluslararası Ödeme Sistemleri ve Nakit Hareketleri stajı yapmıştır.

Near East Bank’a 2011 yılı sonunda Krediler Müdürü olarak katılmıştır. 2016 yılında Ekonomi Bölümü Yüksek Lisans tahsilini tamamlayan Lale, 2016 yılı itibari ile de Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanarak, Kredi Tahsis Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürdü. Ocak 2023 itibari ile Near East Bank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Cafer Lale, evli ve üç çocuk babasıdır.