NEAR EAST BANK COVID-19 SALGINI İÇİN BANKACILIK İŞLEMLERİNİ KOLAYLAŞTIRDI

Kategori: Haberler -> Near East Bank Haber | Yayın tarihi: 2020-03-24 20:58:51 |


NEAR EAST BANK COVID-19 SALGINI İÇİN BANKACILIK İŞLEMLERİNİ KOLAYLAŞTIRDI

NEAR EAST BANK COVID-19 SALGINI İÇİN BANKACILIK İŞLEMLERİNİ KOLAYLAŞTIRDI

 

Near East Bank Genel Müdür Yardımcısı Enver Haskasap, son dönemde tüm dünyada tedirginlik oluşturan ve ülkemizde de görünen yeni tip Covid-19’a karşı Near East Bank tarafından alınan ve günden güne geliştirilen önlemler hakkında bilgi verdi.

 Haskasap, ülkemizi ekonomik alanda da etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle faaliyeti durdurulan kurum ve kuruluşlar ile bunlarda çalışan personelin ekonomik darboğazı en hafif bir şekilde atlatabilmelerini sağlamak üzere  var olan kredileri ile yeni talep edecekleri kredilerde ve diğer bankacılık hizmetlerinde uygulamak üzere kararlar aldıklarını dile getirdi.

 Faaliyeti durdurulan kuruluşlar ile bunlarda çalışan personelin Borçlu Cari Hesap (BCH) şeklinde çalışan kredilerinin 31 Mart 2020 tarihinde tahakkuk edecek borç faizlerinin 30 Haziran 2020 tarihine ertelenmesi, likit sağlamak üzere ek limit tahsis edilmesi gibi hizmetleri hızlıca sunacaklarını belirten Haskasap bu zor günlerde Near East Bank müşterileri için elinden gelenin en iyisini yapacağını duyurdu.

  Bunun dışında, taksitler halinde ödenen kredilerin Mart, Nisan ve Mayıs aylarına ait taksitlerinin 3 ay süre ile ertelenmesi ve vade uzatımına gidilerek yapılandırılmasını sağlayacaklarını da dile getiren Haskasap, müşterilerine esnek ödeme planları sunacaklarını söyledi.

 Müşteri memnuniyetini her zaman ilke edindiklerini dile getiren Near East Bank Genel Müdür Yardımcısı Enver Haskasap, müşterilerin internet bankacılığı üzerinden yapacakları yurtiçi havalelerden ve KKTC Merkez Bankası Elektronik Ödeme Sistemi (EÖS) üzerinden yapılan ödeme işlemlerinden ücret veya masraf almayacaklarını belirtti.

 Haskasap, ülke çapında alınan Covid-19 tedbirlerden dolayı tüm müşterilerin elektronik posta (e-mail), internet bankacılığı veya Near East Bank Facebook hesabı üzerinden yapacakları başvuruları değerlendirmeye alacaklarını dile getirerek, nitelikli insan kaynağı ve teknolojik altyapısı sayesinde müşterilerine özel ve ayrıcalıklı hizmetler vermeye devam edeceklerine vurgu yaptı. “Hizmette Sınır Yoktur” anlayışı ile sağlam adımlarla yoluna devam ettiklerini dile getiren Haskasap, bu zorlu süreçte müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracaklarını söyledi.