NEAR EAST BANK VE NEAR EAST TECHNOLOGY MOBİLFEST’E KATILDI

Kategori: Haberler -> Near East Bank Haber | Yayın tarihi: 2019-12-02 10:58:24 |


NEAR EAST BANK VE NEAR EAST TECHNOLOGY MOBİLFEST’E KATILDI

NEAR EAST BANK VE NEAR EAST TECHNOLOGY MOBİLFEST’E KATILDI

 

21-24 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen Dünya’nın İlk Mobil Uygulama Fuarı Mobilfest’e Near East Bank ve Near East Technology katıldı.

Mobil uygulamalar başta olmak üzere, dijital servisler, servis hizmet ve altyapı sağlayıcıları bir araya geldi. Etkinlikte, ürün lansmanları, workshoplar ve Google, Facebook gibi dünyanın önde gelen şirketleri mobil uygulama alanındaki gelişmeler ve firmaları kattıkları avantajlarla ilgili sunumları yer aldı. Etkinlik süresince oluşturulan sınıflar içerisinde önde gelen mobil uygulamaların nasıl geliştirildiği, hangi teknolojiler kullanıldığı hakkında da workshoplar yapılarak bilgi alışverişleri sağlandı.

Gelişen teknoloji ve ekosistemde mobil uygulama sayısı 205 milyar olarak belirtilirken, mobil uygulama indirme sayısı 6 milyonu geçmiştir. Bankacılık sektörünün önde gelen bankalarından biri olan Yapı Kredi Bankası da kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu “World Mobil” uygulaması ile mobil ödeme ve online alışveriş alanlarında sağladıkları avantajlardan bahsedildi.

Dijital teknoloji kullanımının her geçen gün arttığını belirten Near East Bank Genel Müdür Yardımcısı Enver Haskasap, dijital teknoloji kullanımının her geçen gün arttığı ülkemizde, Near East Bank olarak dijital alandaki yatırımları hızlandıracak ve bu sayede daha yaygın ve en iyi hizmeti sağlayacak çözümler üretmeye devam edeceğiz dedi.