NEAR EAST BANK ULUSLARARASI 23. TÜRKİYE İÇ DENETİM KONGRESİ’NE KATILDI

Kategori: Haberler -> Near East Bank Haber | Yayın tarihi: 2019-11-06 16:28:08 |


NEAR EAST BANK ULUSLARARASI 23. TÜRKİYE İÇ DENETİM KONGRESİ’NE KATILDI

NEAR EAST BANK ULUSLARARASI 23. TÜRKİYE İÇ DENETİM KONGRESİ’NE KATILDI

 

Uluslararası XXIII. Türkiye İç Denetim Kongresi, QNB Finansbank’ın Ana sponsorluğunda "Günümüz Dünyasında Değişimin Öncüsü Olmak" temasıyla  21 - 22  Ekim 2019 tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de  gerçekleştirilen kongreye Near East Bank Ltd. Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan Başkan ve Müfettiş Yardımcımız da katılım göstermiştir.

Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), 1996 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen ve son 6 yıldır Uluslararası düzeyde gerçekleştirilen kongreye dünyadan ve Türkiye’den 1.500’e yakın iç denetçi, iş dünyasının farklı alanlarından uzmanlar ve akademisyenleri Uluslararası 23. Türkiye İç Denetim Kongresi’nde bir araya getirmiştir.

Günümüzde hızla değişen iş yapış modelleri ve teknoloji uygulamaları karşısında Iç Denetim, Kurumsal Yönetim, Iç Kontrol, Risk Yönetimi, Dijital Dönüşüm ve Insan Kaynakları alanlarında yetkin uzmanlar bilgi, deneyim ve iyi uygulama örneklerinin paylaşıldığı kongrede, TİDE Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Murat Çağlar ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski’nin açılış konuşmalarıyla başlayan kongrede, Dünyanın en büyük denetim şirketlerinden olan PWC’nin temsilcilerinin ve IAA’in eski başkanının da konuşma yaptığı kongrede İç Denetçiler iki gün boyunca görüş alışverişinde bulunma fırsatını yakalamışlardır.

Artan küresel rekabet, teknolojik ilerlemelerle tetiklenen dijital dönüşüm ve tüketici beklentilerindeki değişim, örgütsel değişime liderlik edecek kurum kültürünün oluşturulması için büyük önem taşıyan kongrede; bir yandan dönüşümün dinamizmi, diğer yandan kural ve geleneklerden oluşan kurum kültürünün korunması ile iç denetçilerin bu dengeyi sağlamasındaki rolü hakkında konuşmalar yapıldı.

Ayrıca, Otomasyon ve İç Denetim, Dijitalleşme Ve Dijital Dönüşüm, İç Denetim Süreçlerinde E-Keşfin Önemi, Denetim Liderleri İçin Yetenek Kazanım Stratejleri, Uluslararası Trendlerin ve meslekteki yeni gelişmelerin tartışıldığı, güçlü kurum kültüründe çevik denetime ve yetenek stratejilerine kadar geniş bir yelpazede sektörün liderleri ile iki gün boyunca doğrudan dinleme fırsatı buldular.

Günümüzde işletmelerin karşı karşıya olduğu pek çok kurumsal probleme yönelik etkin bir çözüm olarak ortaya çıkan İç Denetim, sahip olduğu yöntem ve araçlar ile işletmelerin büyüme, karlılık, pazar payı, verimlilik ve süreklilik hedeflerine katkı sağlamakta ve kurumsal itibar, kaynaklar ve varlıkları korumaya yönelik kritik işlev göstermektedir.

Sürdürülebilir, yenilikçi ve kaliteli hizmet anlayışına sahip olan Near East Bank İç Denetim Birimi uluslararası standartlar ile uyumlu olmasından dolayı her zaman bir adım önde ilerlemektedir.