DORANA TURIZM 2. ULUSLARARASI ÇEVRE KONGRESİ’Nİ DÜZENLEDİ

Kategori: Haberler -> Near East Bank Haber | Yayın tarihi: 2019-10-09 10:15:17 |


DORANA TURIZM 2. ULUSLARARASI ÇEVRE KONGRESİ’Nİ DÜZENLEDİ

 

DORANA TURIZM 2. ULUSLARARASI ÇEVRE KONGRESİ’Nİ DÜZENLEDİ

 

Dorana Turizm, 7-11 Ekim tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi’nde 2. Uluslararası Çevre Kongresi’ni düzenledi. 

Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş başkanlığında gerçekleştirilen kongrede, sürdürülebilir çevre konusunda kapsamlı çalışmaların yapıldığı, yenilebilir enerji kaynaklarının artması ve doğanın korunması ile ilgili çeşitli görüşlerin belirtildiği önemli konular hakkında sunumlar yapıldı. Yurtdışından pek çok değerli akademisyenin katılım gösterdiği kongreye ilgi yoğundu. 

  1. Uluslararası Çevre Kongresi’ne, KKTC Başbakanı Sn. Ersin Tatar, Turizm ve Çevre Bakanı Sn. Ünal Üstel, Gönyeli Belediye Başkanı Sn. Ahmet Benli, çok sayıda akademisyen ve öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Kongrede konuşma yapan KKTC Başbakanı Sn. Ersin Tatar, uluslararası bir kongrenin KKTC’de gerçekleşmiş olup, katılımın yüksek olmasınından dolayı gurur duyduğunu belirtti. 

Kongre için açıklamalarda bulunan Dorana Turizm Pazarlama ve Organizasyon Birim Müdürü Hüseyin Mavili, kongrenin çok verimli geçtiğini ve çevre konusunda çok önemli bilgilerin verildiğini dile getirdi. Organizasyonun sorumluluğunu üstlenen Dorana Turizm’in gün geçtikçe daha başarılı işler yaptığına vurgu yapan Mavili, önümüzdeki dönemlerde birçok projeyi hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.