NEAR EAST BANK YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ BANKACILIK VE FİNANS ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

Kategori: Haberler -> Near East Bank Haber | Yayın tarihi: 2019-05-03 08:33:23 |


NEAR EAST BANK YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ BANKACILIK VE FİNANS ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

NEAR EAST BANK YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ BANKACILIK VE FİNANS ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

 

Near East Bank Genel Müdürü Selami Kaçamak ve İç Sistemlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Sönmez, Yakın Doğu Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü öğrencileri için düzenlenen “Bankacılık Sektöründe İstihdam, Çalışma Koşulları ve Bankacılık Sektörünün Genel Durumu” konulu söyleşiye katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Amerikan Corner Salonu’nda gerçekleşen söyleşide, bankacılık sektöründeki kariyer fırsatları, Near East Bank’ın başarı hikayeleri, ekonominin geleceği ve bugünü, bankacılık sektörünün yapısı ve genel durumu, sektörde pazarlamanın önemi ve mesleki deneyim ile ilgili birçok tecrübenin yer aldığı, verimli bir söyleşi gerçekleşti.

Bankacılık ve Finans Bölümü öğrencileri için önemli kazanımların sağlandığı bu etkinlikte YDÜ öğrencileri memnuniyetlerini dile getirdi. Üniversitemizde yürütülen kişisel gelişim ile mesleki tecrübe ve deneyimlerin kazanılmasına yönelik faaliyetlerin öğrencilerimizin, iş dünyasına başarılı bir şekilde atılmalarında önemli rol oynadığı ve onların kişisel gelişimlerinin kendileri için birincil amaç taşıdığı, Near East Bank Genel Müdürü Selami Kaçamak tarafından ifade edildi.

Near East Bank’ın teknolojik gelişiminden ve KKTC’deki bankacılık sektörü ile ilgili teknik veri ve bilgiler hakkında örnek veren Near East Bank İç Sistemlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Sönmez, YDÜ Bankacılık ve Finans öğrencilerine bilanço ve risk yönetimi hakkında araştırma yapmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. Söyleşi öğrencilerin merak ettikleri sorulara verilen cevapların ardından sona erdi.