NEAR EAST BANK MÜŞTERİLERİNİ DÜŞÜNEREK KREDİ KARTI FAİZ ORANLARINI DEĞİŞTİRMEDİ

Kategori: Haberler -> Near East Bank Haber | Yayın tarihi: 2019-02-07 11:25:40 | Güncellenme tarihi: 2019-02-07 11:26:06


NEAR EAST BANK MÜŞTERİLERİNİ DÜŞÜNEREK KREDİ KARTI FAİZ ORANLARINI DEĞİŞTİRMEDİ


NEAR EAST BANK MÜŞTERİLERİNİ DÜŞÜNEREK KREDİ KARTI FAİZ ORANLARINI DEĞİŞTİRMEDİ

 

KKTC Merkez Bankası tarafından 3 ayda bir olmak üzere kredi kartı azami aylık akdi ve gecikme faiz oranlarını düzenlemektedir. Merkez Bankası’nın 28 Aralık 2018 tarihli almış olduğu bir karar sonrasında kredi kartı TL cinsi işlemlerde azami aylık faiz oranı %3,40 ve azami aylık gecikme faiz oranı % 3,90 olarak değiştirilmesine karar verildi.

24 Ocak 2019 tarihli Bankalar Birliği tavsiye kararı çerçevesinde, Near East Bank Üst Yönetimi tarafından alınan karar ile TL cinsi işlemlerde azami aylık akdi faiz oranı %2,54, azami aylık gecikme faiz oranını ise % 3,04 olarak eski oranda bırakarak, sürdürebilir finansal başarısının ancak yüksek müşteri memnuniyeti ve bağlılığı ile sağlanabileceğine inanarak müşterilerinin menfaatlerini koruma kararı almıştır.

Müşterilerinin her zaman ve her koşulda yanlarında olmaya devam edeceklerini söyleyen Near East Bank Genel Müdür Yardımcısı Enver Haskasap, “önce müşteri” felsefesi ile hareket ettiklerini, kredi kartı faiz oranlarını değiştirmeyerek müşterilerin ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılamalarına olanak sağladıklarını dile getirdi. Near East Bank olarak sunmuş oldukları tüm hizmetlerde üst düzey ve kalıcı müşteri memnuniyeti sağlama hedefi ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi.