NEAR EAST BANK HER YIL DÜZENLENEN ORACLE CLOUD DAY’E KATILDI

Kategori: Haberler -> Near East Bank Haber | Yayın tarihi: 2018-12-19 13:44:10 |


NEAR EAST BANK HER YIL DÜZENLENEN ORACLE CLOUD DAY’E KATILDI


NEAR EAST BANK HER YIL DÜZENLENEN ORACLE CLOUD DAY’E KATILDI

 

Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yakaladığı fırsatları hızlıca değerlendirip en iyi bankacılık deneyimini müşterilerine sunan Near East Bank, yaptığı yatırımlarla geleceğin bankacılık anlayışını bugüne taşımayı sürdürüyor.

Bu bağlamda, Near East Bank her yıl Oracle tarafından düzenlenen Oracle Cloud Day’e katılarak gelişen bulut teknolojilerini, ideal uygulamaları ve başarılı kullanım örneklerinin keşfedilmesi sağlandı. Zirvede, Türkiye’de finansal kurumların bulut teknolojilerini yakından takip edip kendi içlerinde yaptıkları uygulamaların tanıtımlarına yer verilmiştir.

Türkiye’de finansal anlanda bulut teknolojilerine yatırımlarıyla öne çıkanlar arasında yer alan Garanti Bankası, Yapı Kredi Bank, Fibababank gibi katılımcıların Oracle ile yapılan iş ortaklıklarıyla gerçekleştirdikleri projelerin başarı hikayeleriyle ilgili olarak yaptıkları sunumda, veri güvenliği ve veri kurtarma konularında sunum yapılmıştır. Near East Bank’ın ileriye dönük teknolojik yatırım hedeflerindeki vizyonuna değer katarken, bu güne kadar yapılan teknolojik yatırımların ve proje çalışmalarının doğru hedeflerde olduğu teyit edilmiştir.

Near East Bank Pazarlama, Bilgi Teknolojileri, Operasyon ve Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Enver Haskasap, inovasyona her zaman önem verdiklerini dile getirerek  Near East Bank olarak Near East Technology şirketini kurarken amaçlarının ilerleyen zamanda bu şirketi FinTech olarak geliştirip, finansal alanlarda yeniliklere öncülük etmek olduğunu belirtti. Near East Bank’ın geçmişten gelen yenilikçi ruhu olduğunu dile getiren Haskasap, sektörde daha da fark yaratmak adına temaslarda bulunduklarını söyledi.