Near East Hayat ve Albank Sigortacılıkta İş Birliğine Gidiyor

Kategori: Haberler -> Near East Bank Haber | Yayın tarihi: 2018-12-13 09:41:19 |


Near East Hayat ve Albank Sigortacılıkta İş Birliğine Gidiyor

Near East Hayat ve Albank Sigortacılıkta

İş Birliğine Gidiyor

Hayat ve Sağlık Sigortacılığı alanında KKTC’nin ilk yerel  şirketi olan Near East Hayat Ltd., Nisan 2018’den itibaren faaliyetlerine devam ediyor

Near East Hayat, Albank ile acentelik sözleşmesi imzalayarak  güçlü bir iş ortağı  daha kazanmış oldu.  

Near East Hayat, Banka Sigortacılığının ön plana çıktığı günümüzde Kıbrıs’ın güçlü  ve Sigorta  ürünlerini bir finansal ürün olarak değerlendirip müşterilerine öneren  Albank  ile acentelik sözleşmesi imzalayarak önemli bir adım daha attı.

Albank, yapılan sözleşmeye göre Near East Hayat’ın tüm ürünlerini  müşterilerine  sunabilecek.  Süreçlerin nasıl işleyeceğine dair çalışmalar da başlatıldı. Bu hafta sonu Albank personeline tüm  ürünler hakkında    Near East  Hayat    Genel Müdürü   Ömür  Şengün  tarafından kapsamlı bir eğitim  verildi.  Albank, müşterilerine önümüzdeki haftadan itibaren Near East Hayat ürünlerini sunmaya başlayacak. Müşterilerinin sağlığı sürekli ön planda tutan ALBANK  “Önce Güven”  sloganının yanında  “Önce Sağlık “  sloganını da  kullanmaya başladı.

Near East Hayat ve Albank  7 Aralık’ta imzalanan sözleşme ile 

birlikte çalışma kararı aldı.

Hayat Sigortacılığı yanında sağlık alanında da iddialı olan  Near East Hayat , hızla gelişen ve önemli derecede büyüme potansiyeli olan bir pazarda lider olmayı hedefliyor. Çeşitli gelir grupları için farklı ürünler  olmak üzere, yatarak ,ayakta ve doğum teminatlı 6 adet Sağlık Sigortası planı ile müşterilerinin hizmetinde. Near East Topluluğu’nun bünyesinde yer alan sağlık kurumlarında doğrudan ödemeli olacak bu planlar sayesinde KKTC halkı çok ciddi rakamlara ulaşabilen sağlık giderlerini uygun fiyatlarla teminat altına almış olacak.

2016 yılında ING Bank’ı satın aldıktan sonra 2017 yılında HSBC’yi de bünyesine katan Albank, KKTC’de bireyler ve iş dünyasının finansal ihtiyaçlarına cevap verirken, Banka Sigortacılığı alanında da önemli katkılar sağlamaya devam etmeyi planlıyor.

Albank,  7  şubesi  ve Alternatif  Dağıtım Kanalları ile  Bireysel ve Özel bankacılık, Ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı, Kurumsal ve Yatırım bankacılığı, döviz, para piyasaları işlemleri ile uluslararası bankacılık hizmetlerini içeren geniş bir yelpazede hizmetlerini sürdürüyor.

Bu stratejik ortaklık sayesinde Near East Hayat, müşteri segmentini genişletirken, pazar payını artırma fırsatı da bulacak.

Ülkemizde  sağlık sigortalarının diğer  Avrupa ülkelerine göre çok az   bir oranda  satın alındığı göz önüne alındığında  aslında bu imkan yaratılarak sosyal bir sorumluluk ta yerine getirilmektedir. Sağlık Hizmetlerini  güvence altına almak isteyen ülkemiz insanlarına kaliteli ,konforlu sağlık hizmeti alabilmek için bir alternatif yaratılmıştır.

İki kurum bu sözleşme ile rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı Bankacılık sektöründe rakip olmanın yanında, iş birliği yapılabilecek alanlarda sinerji yaratacak ortaklıklar yaparak sektörde bir ilki gerçekleştirdiler.

Near East Hayat Genel Müdürü Ömür Şengün ve Albank Genel Müdürü Dr. Ahmet M. Karavelioğlu  sözleşmeyi imzalamak üzere biraraya geldiklerinde ilerideki olası ortak çalışma fırsatları konusunda diyalog kapılarını açık bırakmak üzere de anlaştılar.