NEAR EAST TECHNOLOGY IBM THINK İSTANBUL ZİRVESİNE KATILDI

Kategori: Haberler -> Near East Bank Haber | Yayın tarihi: 2018-11-22 13:27:09 |


NEAR EAST TECHNOLOGY IBM THINK İSTANBUL ZİRVESİNE KATILDI


NEAR EAST TECHNOLOGY IBM THINK İSTANBUL ZİRVESİNE KATILDI

 

Teknolojideki gelişmeleri en iyi ve hızlı biçimde bankacılık ürün ve hizmetlerine uygulayarak müşterilerine sunan Near East Bank, her yıl geleneksel olarak IBM tarafından düzenlenen IBM Think İstanbul Zirvesi’ne katıldı.

Near East Bank ve IBM Partner World üyesi olan Near East Technology yetkililerinin  katıldığı zirvede Türkiye’de 80. yılını kutlayan IBM Türkiye, dijital dönüşümün temellerini oluşturan yapay zeka, bulut teknolojileri, siber güvenlik ve veri analitiği gibi konulara geniş yer verdi. Ayrıca, günümüz teknolojilerinin, dijital dönüşüm ile hayatımızı nasıl şekilllendirmeye başladığı, bulut teknolojileri, yapay zeka, analitik çözümler ve siber güvenlik üzerinde hem konu uzmanlarının görüşleri hem de bu teknolojiyi kullanan müşterilerin proje deneyimleri zirvenin odak konuları oldu.

 Günümüzde akıllı hale gelen teknolojinin dijital dönüşüm sürecinde içinde bulunduğu eko sistemin gerçeklerine göre en doğru bilgiye ulaşıp doğru kararlar vererek müşteri memnuniyetini geliştirmek için dijital dönüşüm çalışmalarını Near East Technology  ile beraber sürdüren Near East Bank,  çalışmalarında iş yapma niteliğinin geliştirilmesi ile iş gücünü daha verimli hale getirmek, bu hızlı değişim sırasında siber tehditlere karşı sürekli önlemler almak ve verilerin büyümesi nedeni ile geleneksel sistemlerin yeterli olmayacağı durumlarda  yapay zeka kullanımı ile riskleri doğru ve hızlı yönetebilmek için teknolojik gelişmeleri yakından takip edip kendini geliştirmeye devam etmektedir.

 Bankacılık dijital eksenlerde inanılmaz bir ivmeyle gelişirken müşteri beklentilerinin de değiştiğini dile getiren Near East Bank Genel Müdür Yardımcısı Enver Haskasap, müşterilerimize ve onların beklentilerine odaklanarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz dedi. Tüm dijital bankacılık hizmetlerini, müşteri deneyimlerinden yola çıkarak, son teknolojileri kullanarak, en iyi çözümü getirecek şekilde geliştirdiklerini dile getiren Haskasap, geleceğin bankacılığını inşa etmeye başladıklarını söyledi.