KIBRIS ARABA MÜZESİ VE KIBRIS MODERN SANAT MÜZESİ TURİSTLERİN AKININA UĞRUYOR

Kategori: Duyurular -> Near East Bank Duyurular | Yayın tarihi: 2018-11-07 10:19:31 | Güncellenme tarihi: 2018-11-07 10:20:01


KIBRIS ARABA MÜZESİ VE KIBRIS MODERN SANAT MÜZESİ TURİSTLERİN AKININA UĞRUYOR


KIBRIS ARABA MÜZESİ VE KIBRIS MODERN SANAT MÜZESİ TURİSTLERİN AKININA UĞRUYOR

 

Turizm sektöründeki yeni binası ve deneyimli kadrosuyla, yurt içi ve yurt dışı kültür turları, transferler, iş adamlarına yönelik yurt dışı seyahat hizmetleri, kongre ve etkinlik organizasyonlarının tüm süreçlerini yöneten Dorana Turizm, sektöre farklı bir bakış açısıyla baktığını kanıtlamaya devam ediyor.

Yenilikçi organizasyon yapısına sürekli farklı turlar ve organizasyonlar ekleyen Dorana Turizm, Yakın Doğu bünyesinde bulunan Kıbrıs Araba Müzesi ve Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’ne de tur düzenlemeye başladı. Dünya çapında birçok sanatçının eserlerinin bulunduğu Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nde çeşitli yağlı boya ve el sanatları çalışmaları ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor. Kıbrıs Araba Müzesi içerisinde bulunan ve dünya tarihinde büyük izler bırakmış çok değerli arabalar, yurtiçi ve yurtdışı gruplar tarafından ziyaretçi akınına uğruyor.

Ayrıca, müze içerisinde gruplara özel etkinlik yapılması ile birlikte turistlerin ilgi odağı olan Kıbrıs Araba Müzesi, bu alanda lider olma yolunda hızla ilerlemeye devam etmektedir. Müze ziyaretleri konusunda açıklama yapan Dorana Turizm Pazarlama ve Organizasyon Birim Müdürü Hüseyin Mavili, turizm alanında bulunan birçok firma ile görüştüklerini ve yurtdışından gelen yabancı turistlere yönelik ziyaret programı hazırladıklarını dile getirdi. Kuzey Kıbrıs’ın kültürel zenginliklerine bu değerli müzeleri katmanın ülkemizi tanıtma konusunda çok önemli olduğunu vurgulayan Mavili, dünyanın birçok yerinde turizm tanıtım faaliyetlerinin sürekli geliştiğini ve yenlikçi bakış açılarının sektörede önemli olduğunu söyledi.