NEAR EAST BANK ÇALIŞANLARINA MALİ ANALİZ VE BİREYSEL KREDİ TAHSİS SÜREÇLERİ İLE İLGİLİ EĞİTİM VERDİ

Kategori: Duyurular -> Near East Bank Duyurular | Yayın tarihi: 2018-10-30 10:30:49 |


NEAR EAST BANK ÇALIŞANLARINA MALİ ANALİZ VE BİREYSEL KREDİ TAHSİS SÜREÇLERİ İLE İLGİLİ EĞİTİM VERDİ


NEAR EAST BANK ÇALIŞANLARINA MALİ ANALİZ VE BİREYSEL KREDİ TAHSİS SÜREÇLERİ

İLE İLGİLİ EĞİTİM VERDİ

 

Çalışan sayısını günden güne artırarak KKTC’nin en hızlı büyüyen bankası olan Near East Bank,  Mali Analiz ve Bireysel Kredi Tahsis Süreçleri hakkında çalışanlara yönelik eğitim düzenledi.  

Near East Bank’ın gelişime ve öğrenmeye açık personeli, dinamik kurum kültürü ve bu kültürün sürdürülebilir kurum başarısına paralel olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da çalışanlarına yönelik eğitimler düzenleyerek bilgi düzeyleri geliştirildi. Bireysel Kredi Tahsis Birimi Kıdemli Müdürü Murat Gökhan Kodak ve Ticari Kredi Tahsis Birimi Müdür Yardımcısı Halil Yorgancıoğlu tarafından verilen eğitim Near East Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir.

Müşteri temsilcilerine yönelik yapılan eğitimde; tüketici kredileri hakkında genel bilgi verildikten sonra bankamızdaki iş akışları üzerinde duruldu. Müşteri istihbaratının önemi ve nasıl yapıldığına ilişkin yöntemler hakkında bilgi verildi, kredi analizlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Merkez Bankası tarafından yayınlanan “Üstlenilen Risklere İlişkin Tebliğ”in tüketici kredilerine getirdiği değişilikler ve uygulamada dikkate alınması gereken hususlar hakkında bilgi verildi. Ayrıca, çalışanların kredi sürecinde ve uygulamada karşılaşılan sorunlar ve görülen eksiklikler hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.

İkinci oturumda ise Bilanço kalemleri hakkında detaylı bilgi verilip, Bilanço arındırma teknikleri üzerinde duruldu. Kredi risk yönetimde erken uyarı sinyalleri ve sorunlu kredilerin izlenmesi hakkında bilgi verilirken, ilgili konular hakkında vaka çalışmaları yapıldı. Katılımcılar ile Ticari kredilerde müşteri ve firmalar hakkında yapılan piyasa istihbaratlar ve mevcut piyasalarda yaşanan gelişmeler gibi konulara da değinilerek çalışanların bilgi düzeyleri yükseltildi.

“İnsan” odaklı yaklaşımlarını sadece müşterilerine değil, çalışanların hayatını da güzel kılmak üzere uygulayan Near East Bank, sunduğu eğitim ve gelişim fırsatlarıyla her yıl olduğu gibi bankanın başarı hikayesine yeni sayfalar eklemektedir. Büyüyen ve gelişen bir yapısı olan Near East Bank, yeniliklere açık, değişime hızlı adapte olabilen ve iş süreçlerinde bu vizyonla katma değer sağlayan bir insan kaynağı profili ile 2019 yılında da aynı hızla girmeyi hedeflemektedir.