NEAR EAST BANK ESNAFIN YANINDA!

Kategori: Haberler -> Near East Bank Haber | Yayın tarihi: 2018-07-24 08:49:06 | Güncellenme tarihi: 2018-07-24 08:51:20


NEAR EAST BANK ESNAFIN YANINDA!

NEAR EAST BANK ESNAFIN YANINDA!

NEAR EAST BANK HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ ESNAFIN YANINDA

 

Sektörde he zaman yenilikçi ürün, güler yüzlü personel ve sunduğu hizmetlerle fark yaratan Near East Bank, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Kobi Geliştirme Merkezi ile imzalanan Esnaf ve Hizmet Sektörüne Yönelik Faiz Destekli Kredi Programı Protokolü kapsamında 14 Mayıs tarihinden itibaren esnafa düşük maliyetli kaynak sağlamak adına kredi kullandırmaya başladı.  

İş ortağı olarak konumlandırdığı esnafın her platformda yanında olan Near East Bank, son dönemlerde yaşanan ekonomik kriz ve dövizin dalgalanması sebebi ile esnafın daha fazla zarara uğramaması, KKTC ekonomisine ivme kazandırarak işletmelerin daha çok geliştirilmesi amaçlanmıştır.

İmzalanan protokol çerçevesinde Esnaf ve Hizmet Sektörüne Yönelik Faiz Destekli Program’ı %0.67’den başlayan faiz oranı ve 36 aya kadar vade seçeneği ile, ilk kez yararlanacak olan işletmelere 80 bin TL azami kredi limit kullandırılabilecek. Bu programdan daha önce faydalanan ve sorunsuz bir şekilde kredilerini tamamlamış olan işletmelere ise 100 bin TL azami kredi limit kullandırılabilecektir.

Esnafın ülke ekonomisine katkısının öneminin bilinciyle hareket ettiklerini belirten Near East Bank Genel Müdür Yardımcısı Enver Haskasap, 2015 yılından itibaren devlet destekli verilen esnaf kredilerini kullandırarak esnafın yüzünü güldümeyi başardıklarını ve yerel ekonominin desteklenmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.